Технологія приготування самогону з цукру

Рецепт самогону з цукру, мабуть, найпростіший з існуючих. Технологія приготування проста, вимоги до обладнання мінімальні, вихід готового продукту максимальний.


Такий самогон підійде для початківців самогонників

Цукровий самогон — це той рецепт, який краще всього спробувати починаючому самогонникові, щоб набратися досвіду, протестувати своє обладнання і зрозуміти, чи варто переходити до більш складним рецептами перегонки фруктово-ягідного або зернового дистиляту. Як приготувати в домашніх умовах самогон на цукрі, які потрібні продукти і технології — про це нижче.

Який брати цукор

У вільному продажу можна купити 2 види цукру — буряковий та тростинний. Який цукор краще для самогону, насправді різниці немає. Чисто теоретично краще брати рафінад, він очищений і кількість сахарози в ньому трохи вище, але з-за різниці в ціні ці його переваги зводяться до нуля.


Для браги підійде самий дешевий цукор

Є думка, що тростинний цукор-сирець надає самогону особливий аромат, але, якщо ви хочете якось ароматизувати домашній самогон із цукру, то краще і правильніше це робити на стадії перегонки, додаючи в процесі ароматичні речовини у барботер або роблячи з нього настоянку. Для цього існують різні рецепти. Ви точно знаєте, що додаєте і отримуєте той аромат, який вам потрібен, а не той, що залишився від неочищеного цукру. Резюме — для самогону краще той цукор, який дешевше.

Що необхідно підготувати

  1. Чисті ємності для браги, бутлі, банки для збору супутніх продуктів і т. п. Все повинно бути чистим і не мати дефектів, краще посуд продезінфікувати марганцівкою. Приготування самогону повинно бути стерильним для бродіння сусла найзручніше використовувати скляні бутлі великого обсягу, але можна застосовувати і звичайну посуд, краще емальовану. Вона повинна бути заповнена брагою не більше ніж на 3/4. Теоретично можна застосовувати і харчовий пластик, але не можна забувати про те, що брага — хімічно активна речовина. У склі надійніше і гідрозатвор зручніше встановлювати.
  2. Для бродіння сусла необхідний гідрозатвор — спеціальний пристрій, який дозволяє вуглекислого газу виходити з ємності, але не допускає туди навколишній повітря. Це може бути спеціальна пробка на бутель або герметична пробка з трубкою, опущеної у воду. Підійде і звичайна медична гумова рукавичка, щільно одягнена на шийку бутля. Після того як рукавичка надуется, у неї необхідно проколоти голкою пальці. Коли бродіння закінчиться, рукавичка впаде.
  3. Підготувати воду. Краще всього використовувати м’яку джерельну або колодязну, пропущену через вугільний фільтр. Якщо використовуєте водопровідну воду необхідно відстоятися як мінімум добу, потім теж профільтрувати. Не кип’ятити! Кип’ячена вода не підходить для приготування браги, у ній дуже мало кисню, який необхідний для процесу бродіння.
  4. Підготувати все необхідне сировину.

Рецептура браги для виготовлення самогону з цукру

  1. Цукор — 6 кг.
  2. Вода підготовлена — 20 л. Класичний рецепт співвідношення цукор/вода — 3,5 л на 1 кг цукру. Але краще нехай буде невеликий запас.
  3. Дріжджі. Для цукрового самогону використовуються хлібопекарські або спиртові. Сирі хлібопекарські пресовані потрібні в пропорції 100 г на 1 кг цукру. Кількість останніх залежить від виробника, необхідно вивчити інструкцію на упаковці. Застосування спиртових дріжджів дозволяє отримати брагу найбільшої фортеці.
  4. Бентоніт для освітлення браги. Бентоніт — це натуральна біла глина, яка володіє сильними вбираючими властивостями. Є у вільному продажу в інтернет-магазинах, так і в магазинах роздрібної торгівлі. Для нашого рецепта необхідна кількість — 4 ст. л.
  5. Лимонна кислота для інвертування цукру — 25 р.

Приготування браги

Інвертування цукру. Інверсія — це технологія приготування цукрового сиропу в домашніх умовах, який прискорює процес бродіння і дозволяє позбутися від шкідливих мікроорганізмів. Детальніше про приготуванні найпростішою цукрових браги дивіться у цьому відео:

Як зварити цукровий сироп для самогону в домашніх умовах, показує наступна технологія: підігріваємо воду до 60 – 70 ?З, засипаємо цукор, доводимо суміш до кипіння, додаємо лимонну кислоту, зменшуємо вогонь, закриваємо кришкою і кип’ятити 1 годину. Остуджуємо.

Бродіння сусла

Як поставити на бродіння сусло. Готовий сироп виливаємо в ємність для бродіння, додаємо 18 л підготовленої води.

Температурний режим 25 – 35 ?С.

Ємність повинна бути заповнена не більше ніж на 3/4, в процесі бродіння вона буде розширюватися і давати піну, особливо при застосуванні хлібопекарських дріжджів.


В процесі бродіння брага збільшується в розмірах, тому необхідна більша ємність

Щоб заквасити брагу на цукор, дріжджі розводимо у воді відповідно до інструкції і вводимо в сусло. Якщо піна дуже різноманітна, її можна погасити, додавши 2 — 3 ложки рослинної олії. Ємність необхідно утеплити, закрити гідрозатворів і поставити в темне місце з постійною температурою 25 — 30 ?С. Процес бродіння триває 7 — 10 днів.

Освітлення браги

Брага дозріла, якщо з гідрозатвори перестав виділятися газ. Якщо ви використовуєте рукавичку, то вона обвисли. Рідина висвітлилася, на дні з’явився осад, шипіння відсутня і з’явився запах спирту. На смак цукор не відчувається. Краще, щоб з’явилися кілька з цих ознак або всі. Готуємо бентонітових суміш: розводимо бентоніт водою до консистенції рідкої сметани.


Розведіть бентоніт до консистенції рідкої сметани

Щоб зняти брагу з осаду, переливаємо її через трубочку в чисту ємність, нагріваємо до 50 ?З, додаємо бентоніт, перемішуємо, закриваємо щільно кришкою і залишаємо на добу.

Бентоніт випаде в осад, який вберуться шкідливі домішки, і остаточно закінчить фазу бродіння.

По закінченні відстою брагу знімають з осаду, його викидають. Не слід прибирати бентонітовий осад в раковину або унітаз, він може зцементуватися.

Перегонка браги в самогон

Для виготовлення самогону отриману брагу необхідно перегнати двічі, розділяючи на фракції.

Є різні думки щодо першого перегону, хтось просто швидко проганяє брагу при максимальній температурі, не розділяючи на фракції, хтось починає очищення домашнього самогону вже на першому етапі.

Перший спосіб швидше, другий — якісніше. Самогон, отриманий першим способом, без додаткової перегонки та очищення і є той самий сільський самогон, який женуть на продаж, не особливо переймаючись якістю та впливом подібного продукту на організм. Але ми женемо для себе, тому почнемо розділяти на фракції вже на першому перегоні.

Отже, спирт кипить при 78 ?З, але вже при 65 – 68 ?Із змійовика почнуть падати перші краплі. Це первак або голови, в ньому найбільша концентрація отруйних речовин, пити це не можна. Первак потрібно зібрати і вилити, потрібно орієнтуватися або на температуру, або на кількість.

Орієнтовний обсяг первака в 1 кг цукру 50 р.

Відповідно, з наших 6 кг нам потрібно зібрати 300 р. Потім піде основна маса продукту. Необхідно стежити за температурою, не давати бразі перегріватися, температурний режим необхідно тримати в межах 78 — 80?З, інакше брага почне вирувати і потрапляти разом з парою в змійовик, що негативно позначиться на якості самогону. Детальніше про перегонці цукрових браги дивіться у цьому відео:

Міряємо фортеця самогону, в основне тіло продукту відбираємо все, що вище 45?, з 1 кг цукру повинно вийти 1.1 — 1.2 л самогону. Коли фортеця впала нижче 45?, міняємо посуд. Далі женемо на маленькому вогні, поки з змійовика не перестануть капати краплі, піде один пар. Ця фракція називається хвости, для вживання вона теж не годиться, тут великий відсоток сивушних масел і інших шкідливих речовин. Цю частину можна не виливати, а додати в наступну партію браги для збільшення її міцності. Перший прогін закінчений.

Перед другим прогоном самогон можна ще раз очистити. Є різні рецепти, як зробити самогон чистіше. Додайте в самогон для м’якості джерельної або криничної води, у результаті концентрація спирту повинна бути не більше 20?, і додайте в отриманий продукт трохи марганцівки, щоб він став злегка рожевого кольору.

Зачекайте поки марганець випаде в осад і зніміть продукт з осаду.

Потім додайте молока, на 6 л самогону 1 л молока, добре розмішайте і також зачекайте, поки випаде осад. Зніміть з нього. Можна додатково пропустити самогон через вугільний фільтр.


В якості фільтра використовуйте марганець та вугілля активоване

Вимийте дистилятор і все інше обладнання. Якщо є бажання ароматизувати самогон, можна на цьому етапі додати в барботер будь-які сухофрукти. Залийте очищений спирт-сирець в перегінний куб не більше половини обсягу. Виробництво ведіть на маленькому вогні, також розділяючи на фракції, як і при першому перегоні, тільки останній відгін викидайте той, що нижче 30?. Самогону вийде трохи менше, але він буде гарний і набагато чистіше. На дегустацію такого продукту вже не соромно запросити друзів і при розумному вживанні шкоди для здоров’я він не принесе.

© 2018 Alcoinfo. Всі права захищені.