Які перші ознаки та симптоми гаймориту у дорослих | Як проявляється гайморит

Гайморит зовсім не рідкісне захворювання. Розглянемо, які перші ознаки та симптоми гаймориту у дорослих, щоб у разі їх виникнення швидко почати лікується. Щоб відповісти на питання «як проявляється гайморит?», потрібно знати, що ознаки захворювання відрізняються один від одного в залежності від стадії.

Перші ознаки

Симптоми гаймориту у дорослих схожі на симптоми інших захворювань, тому точний діагноз може поставити тільки лікар. Консультація фахівця позбавить вас від неправильного самостійного діагнозу та ускладнень захворювання. Якщо у вас затяжний нежить, зверніть увагу на такі симптоми:

  • В області носа наростають неприємні відчуття, які супроводжуються головним болем. Біль з ранку менше і стає сильнішою до вечора.
  • Сильна закладеність носа, іноді з короткочасними періодами полегшення. Утруднене дихання і гугнявість голосу.
  • Жовто-зелені виділення з носа під час сморканія. Якщо утруднений відтік з пазухи носа, то такий симптом може бути відсутнім.
  • Зниження апетиту і поганий сон, незважаючи на сильну втому.

Гострий гайморит характеризується підвищеною температурою тіла, гарячковим станом та ознобом. Також ознакою гаймориту можна вважати кашель, який з’являється вночі і вранці. Також при такій формі гаймориту людина відчуває біль в тканинах особи, яка іноді віддає в зуби. І само собою загальна слабкість організму.

Вдома ви можете провести самостійний тест. Для цього необхідно сісти, опустити низько до самих колін голову і затиснути її між колінами ненадовго. Якщо в такій позі головний біль у вас проходить, то ви вболіваєте ринітом, а якщо ні — гайморит.

Ознаки хронічного гаймориту

Ознаки гаймориту в хронічній формі не так легко визначити, оскільки вони не такі точні. Хронічний гайморит характеризується затяжним нежиттю, який не лікується звичайними методами. Супроводжується це все головним болем в лобовій і скроневій областях.

При моргання головний біль посилюється, а коли людина лягати — зменшується. Часто також з’являється кон’юнктивіт і притупляється нюх. Захворюванню можуть також супроводжувати суглобові і м’язові болі, поряд з хронічним сухим кашлем.

Виявлення симптомів хронічного гаймориту складніше тому, що вони не так сильно виражені, як при запаленні в гострій формі. Точно діагностувати це захворювання допоможе рентгенівський знімок. Гайморит буде видно на ньому як біла область між верхньою щелепою і очницями.

© 2018 Alcoinfo. Всі права захищені.