Змійовик як зробити для самогонного апарату своїми руками

Багато господарі роблять самогон самостійно, тому їх хвилює питання про те, як зробити змійовик для самогонного апарату своїми руками. Змійовик є одним з основних елементів самогонного апарату, так як саме в ньому конденсуються пари спирту, і таким чином отримують домашній самогон.

Найчастіше змеевиковый механізм виглядає у вигляді спіралі, хоча можуть бути і інші конструкції, але ця сама проста, надійна і ефективна.

Змійовик створений для того, щоб він передавав температуру зовнішнього середовища пару, який проходить всередині нього. Для самогонного апарату самої маловитратної є спіральна конструкція, яку можна зробити своїми руками. Можуть використовуватися і секційні або пластинчасті варіанти, але вони громіздкі, мають складну конструкцію, тому зазвичай в домашньому самогоноварении не використовуються.

Робимо змійовик своїми руками

Якщо ви зацікавилися питанням про те, як і з чого зробити змійовик для самогонного апарату своїми руками, то оптимальним варіантом буде конструкція спірального типу. При її створенні можна все зробити своїми руками, при цьому можна обійтися без гарячої пайки і без використання зварювального апарату.

Найкращим матеріалом для змійовика, який ви можете зробити своїми руками, є нержавіюча сталь або мідь. Ці матеріали не вступають в реакцію з випаровувальними речовинами і у них високі характеристики теплопровідності, що дозволяє якісно і швидко конденсуватися пару.

Для проведення робіт краще всього взяти мідну трубку, з якою легше працювати, її довжина повинна бути близько 2 м, щоб забезпечувати нормальний процес конденсації пари. Ще знадобиться вісь, на яку буде проводитися накручування трубки і створення з неї спіралі.

Перед виконанням робіт трубку необхідно наповнити піском, що забезпечить створення красивої і рівною спіралі, без перегинів.

Робота проводиться наступним чином:

 • як спіралі треба взяти рівний циліндр або палицю необхідного діаметра;
 • проводять накручування на вісь трубки з піском, при цьому необхідно дотримувати певний крок між витками;
 • знімають готову спіраль з осі;
 • висипають спіралі пісок і добре її промивають проточною водою;
 • залишилося з’єднати змійовик з перегінним кубом, а другий кінець направити в ємність для збору самогону.

Таким чином ми отримуємо елементарний самогонний апарат з повітряним охолодженням, але щоб він ефективно працював, необхідно робити змійовик великої довжини.

Основне завдання при створенні самогонного апарату в домашніх умовах — отримати максимальну кількість готового продукту, тому найбільш ефективним перегін буде в тому випадку, коли використовується не повітряний, а водяне охолодження. Якщо проводиться водяне охолодження змійовика, то при цьому він може бути значно менших розмірів, тому і самогонний апарат буде більш компактним і мобільним, а вихід самогону буде більше.

Створення змійовика з проточним охолодженням

Якщо ви вирішили зробити свій самогонний апарат з проточним охолодженням, то така конструкція буде не тільки надійно, але і більш ефективно працювати.

Дана конструкція трохи складніше попередньої, але і вона досить проста, тому її нескладно зробити своїми руками. Для її створення нам потрібні:

 • будь-яка герметична ємність, яка підійде за розмірами, щоб в неї можна було занурити зроблений змійовик;
 • мідна трубка для створення змійовика, досить довжини 1,5 м, зовнішнього діаметра 10 мм і товщини стінки 1-2 мм;
 • вісь діаметром 50 мм, на яку буде навиваться змійовик;
 • трубки, за допомогою яких буде проводитися підключення змійовика до перегонному баку;
 • трубки для підведення і відведення води з охолоджувального бака;
 • герметик.

Роботи проводяться в наступній послідовності:

 • трубка з одного боку заглушивается пробкою і заповнюється піском, щоб під час завивання вона не сплющивалась, після чого закривають і іншу сторону;
 • накручуємо спіраль, після чого прибираємо заглушки і видаляємо пісок;
 • у ємності для води у верхній і нижній частині роблять отвори, через які буде підводитися і відводитися вода;
 • герметично вставляємо в підготовлені отвори трубки, при цьому холодна вода проводиться знизу, а гаряча відводиться зверху;
 • у кришці і дні підготовленій ємності робимо отвори для змійовика, в які вставляють початок і кінець спіралі і добре герметизують;
 • залишилося перевірити герметичність всіх стиків, підвести воду, провести трубку для її відведення;
 • підключаємо верхню трубку змійовика до перегонному кубі, а другу виводимо в ємність для прийому самогону.

Така конструкція хоч і трохи складніше, ніж та, що має повітряне охолодження, але вона більш зручна, ефективна і має високу продуктивність.

Вибір матеріалу для змійовика

При виборі матеріалу, з якого буде виготовлятися змійовик, треба враховувати те, щоб він мав такі характеристики:

 • він не повинен вступати в реакцію з продуктами, які виділяються при випаровуванні браги;
 • високу теплопровідність;
 • високу довговічність;
 • він повинен бути міцним і в той же час гнучким, щоб з нього було зробити змійовик;
 • повинен бути доступним і мати порівняно невисоку вартість.

Оптимальними матеріалами для змійовика є мідь і нержавіюча сталь, які мають необхідні характеристики і невисоку вартість.

Добре пасує срібло, але у нього висока вартість, застосування алюмінію призводить до утворення шкідливих речовин, що скло дуже крихке.

Ємність, у яку буде занурюватися спіраль, не має контакту з отриманим продуктом, по ній тече звичайна вода, тому і вимоги до неї будуть не такими серйозними.

Огляд матеріалів

Найчастіше для виготовлення змійовика використовують мідь, так як вона м’яка, тому її легко зігнути, і вона має високу теплопровідність.

Щоб зігнути трубку, її треба попередньо нагріти. При згинанні спіралі враховуйте діаметр трубки — радіус вигину не повинен бути менше, ніж три діаметра трубки.

Хоча мідь і має багато переваг, але вона не є абсолютно інертним матеріалом, тому при проходженні по трубці пара і при контакті її з киснем утворюється оксид міді, частина якого потрапляє в готовий продукт.

Хоча нержавіюча сталь і добре відводить тепло, має високу міцність, але щоб її зігнути, буде потрібно спеціальний трубогиб. Крім цього, такий змійовик вийде дуже важким, тому для нього треба робити відповідну опору, а це додаткові витрати, що також є його недоліком.

Скло досить рідко використовується для виготовлення зазначеного елемента самогонного апарату, так як зігнути його самостійно не можна, тому потрібно залучати для цього фахівця, а це тягне за собою додаткові витрати. Крім цього, проблеми можуть виникати при з’єднанні скляних деталей.

Незважаючи на це, деякі фахівці використовують саме скляні змійовики, так як вони дозволяють отримувати дуже високоякісний продукт, в якому відсутні сторонні смаки, як це може бути при використанні інших матеріалів.

Можна дуже просто зробити охолоджувач з металопластикової трубки, яка добре піддається згинанню. Пластик є хімічно нейтральним. Недолік полягає в тому, що це досить пружний матеріал, і змійовик погано тримає форму. Щоб його усунути, можна зробити для нього спеціальний каркас.

Перед вибором матеріалу необхідно обов’язково вивчити всі переваги і недоліки існуючих пропозицій, при цьому враховувати свої побажання і можливості.

Розраховуємо довжину охолоджувача

Перед тим як зробити своїми руками охолоджувач, необхідно розрахувати, яка повинна бути його довжина. Зробити точні розрахунки — досить складна задача, для цього треба мати спеціальні знання і враховувати такі параметри, як швидкість подачі пари і води, коефіцієнти теплопровідності матеріалів, що використовуються, обсяг проходить пара та інші показники.

Якщо ви робите змійовик своїми руками, то можна скористатися вже існуючим досвідом. Якщо у вас є трубка діаметром 12 мм і товщина її стінки становить 1-2 мм, то буде достатньо її довжини близько 1,5 м, при цьому ви зможете отримувати до 3-4 л самогону в годину.

Можливі несправності та їх усунення

Якщо ви зробили охолоджувач своїми руками, то будьте готові до того, що рано чи пізно він може вийти з ладу, тому треба знати, як його можна буде відновити.

Під час виготовлення деякі майстри мало надають уваги забезпечення герметичності з’єднань. Якщо змійовик металевий або металопластиковий, то при його поломці процес перегонки зупиняється і замінюється кріплення. У разі використання скляних деталей може знадобитися їх повна заміна.

Якщо змійовик почне пропускати, то ви відчуєте в кімнаті різкий запах самогону. В цьому випадку припиняється перегонка, після чого знаходять отвір і закладають його за допомогою герметика.

Особливих проблем з ремонтом змійовика не виникає, і якщо ви зуміли зробити його своїми руками, то відремонтувати теж зможете самі.

Підведення підсумків

Як бачите, виготовити самогонний апарат в домашніх умовах нескладно, і з цим завданням може впоратися будь-який домашній майстер.

Краще всього брати трубку з нержавіючої сталі або міді, так як вони володіють необхідними параметрами і мають невисоку вартість.

При виборі способу охолодження краще вибирати не повітряний, а водяний. Всі ці роботи можна зробити самостійно, без залучення фахівців.

© 2018 Alcoinfo. Всі права захищені.